Justyna Polak

Justyna Polak

Specjalistka ds. dostępności

Dostępnością zajmuje się od 2019 r. Moje doświadczenie obejmuje prowadzenie audytów dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej i cyfrowej, tworzenie standardów oraz e-learningów. Prowadziłam szkolenia z obszaru dostępności cyfrowej i dostępności
dokumentów elektronicznych, a także szkolenia dla koordynaroów ds.
dostępności. Przeprowadziłam łącznie około 250 godzin szkoleń z dostępności cyfrowej i dokumentów elektronicznych dla różnych instytucji i w projektach, w tym „Współpraca na rzecz
dostępności – szkolenia dla koordynatorów” oraz „Przyjazny
Urząd – szkolenia z zakresu dostępności cyfrowej” na zlecenie
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz dla wyższych uczelni i jednostek samorządowych, w ramach projektu „Samorząd bez Barier”.

Moja praca obejmowała również adaptację dokumentów elektronicznych do standardów WCAG 2.1 AA dla Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w 2020 roku. Posiadam doświadczenie w używaniu automatycznych walidatorów i technologii asystujących w analizie dostępności stron internetowych i dokumentów elektronicznych. Współpracowałam w międzynarodowym projekcie ATU – Access To Universities for Persons with Disabilities, gdzie odpowiadałam za analizę usług wsparcia na uczelniach w Europie i poza nią.

Moje umiejętności obejmują praktyczną wiedzę w każdym obszarze dostępności, zarówno teoretyczną, jak i wynikającą z bezpośredniej pracy nad projektami. Przez lata zdobyłam doświadczenie zawodowe jako trener i specjalista ds. dostępności, pracując na różnych stanowiskach, które pozwoliły mi rozwijać moje umiejętności i wiedzę. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i kursach związanych z dostępnością i grafiką komputerową.

Posiadam doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych, potrafię tworzyć w Adobe Photoshop, Adobe Illustrator Adobe, inDesign, Figma, znam podstawy HTML5 i CSS3 (podstawowa znajomość) oraz UI/UX design.

Zainteresowania

Podróżowanie oraz eksploracja kulinarnych ciekawostek to moje zainteresowania. Jestem zafascynowana odkrywaniem nieznanych miejsc i kultur, a także próbowaniem niezwykłych potraw. Dlatego zostałam przedstawicielem Thermomix i mogę łączyć pasję z pracą. Z pomocą Thermomix podejmuję się kulinarnych wypraw, poznając sekrety kuchni z różnych zakątków świata, nie opuszczając przy tym własnej kuchni. Jako przedstawicielka Thermomix, cenię sobie możliwość dzielenia się z innymi pasją do gotowania i odkrywania nowych smaków. Moim zadaniem jest ukazanie, że gotowanie może być nie tylko proste, ale również pełne przyjemności, a Thermomix stanowi doskonałe narzędzie do tej niezwykłej kulinarno-podróżniczej przygody. Dodatkowo, moim hobby jest fotografia, co pozwala mi na uwiecznianie chwil i dzielenie się nimi, zarówno podczas podróży, jak i podczas tworzenia kulinarnych dzieł.

Kontakt

Zadzwoń do mnie

733 473 001

Napisz do mnie

[email protected]

Porozmawiaj ze mną na chacie,

aby uzyskać szybką odpowiedź na Twoje pytania.

ul. Pomorska 36, 30 -039 Kraków