Gwarancja Thermomix – wszystko, co musisz wiedzieć

Cześć! Dzisiaj chcę się z Tobą podzielić informacjami na temat gwarancji Thermomix, tak abyś mógł spokojnie cieszyć się gotowaniem i eksperymentowaniem z kulinarnymi arcydziełami, bez obaw o awarię i naprawę sprzętu.

Ile lat gwarancji jest na Thermomix?

Jestem pewna, że jednym z pierwszych pytań, które przychodzą Ci do głowy, jest to ile lat trwa gwarancja na Thermomix. Otóż, firma Vorwerk zapewnia gwarancję na Thermomix na okres dwóch lat od daty zakupu. Warto jednak pamiętać, że jeśli zakupiłeś Thermomixa w ramach działalności gospodarczej, gwarancja obowiązuje przez 1 rok.

Jak mogę sprawdzić, czy mój Thermomix jest jeszcze na gwarancji?

To proste! Porównaj datę zawarcia umowy sprzedaży z aktualną datą. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z działem obsługi klienta Vorwerk lub z swoim Przedstawicielem Thermomix.

Czy mój przypadek kwalifikuje się na gwarancję?

Najważniejsze pytanie, które się pojawia – czy uszkodzenie, które powstało podlega gwarancji? Gwarancja obejmuje naprawy spowodowane wadami fabrycznymi oraz awariami wynikłymi z normalnego użytkowania urządzenia.

Niestety, są pewne sytuacje, które nie podlegają gwarancji:

  1. Uszkodzenia mechaniczne, które wywołał użytkownik, oraz wady związane z nimi.
  2. Uszkodzenia wynikłe z czynników zewnętrznych niezwiązanych z producentem.
  3. Uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, nieautoryzowanymi naprawami lub modyfikacjami.
  4. Użycie nieoryginalnych części, które mogą skutkować uszkodzeniem.
  5. Części eksploatacyjne, takie jak miarka czy pokrywa, które ulegają zużyciu w trakcie eksploatacji.

Należy również pamiętać, że gwarancja dotyczy urządzeń zakupionych i eksploatowanych na terenie Polski.

Jak mogę oddać uszkodzonego Thermomixa do naprawy?

Jeśli zauważyłeś wadę w swoim Thermomixie lub został on uszkodzony wypełnij formularz zgłoszenia serwisowego dostępny na stronie internetowej Vorwerk. Zgłoszenie powinno być dokonane w terminie 30 dni od ujawnienia wady urządzenia.

Jeśli Twój Thermomix będzie wymagał naprawy gwarancyjnej, powinnienieś go oddać do autoryzowanego punktu serwisowego Vorwerk. Urządzenie należy spakować w pudełko, w którym je otrzymaliście przy zakupie. Można również zamówić kuriera, który przyjedzie z pudełkiem do spakowania Thermomixa. Serwis oceni, czy naprawa kwalifikuje się na gwarancję, a jeśli tak – przeprowadzi ją bezpłatnie.

Jak długo trwa naprawa Thermomixa?

Zgodnie z zapisami gwarancyjnymi:

Vorwerk Polska usunie wadę w terminie 21 dni roboczych od dnia dostarczenia urządzenia do punktu serwisowego. Termin usunięcia wad może być wydłużony o czas potrzebny do importu niezbędnych części zamiennych lub gdy urządzenie wymaga dokonania ekspertyzy technicznej.

Ile kosztuje dodatkowa gwarancja Thermomix?

Dla zainteresowanych przedłużeniem okresu gwarancji na swój Thermomix, istnieje opcja zakupu Usługi Nieodpłatnej Naprawy (UNN) w cenie 645 zł. Wybierając tę opcję podczas składania zamówienia, otrzymasz dodatkowe 3 lata bezpłatnych napraw po zakończeniu standardowego 2-letniego okresu gwarancji. To ogromna wartość, pozwalająca na bezpieczne korzystanie przez łącznie 5 lat. Ta opcja jest dostępna tylko podczas zakupu urządzenia.

Thermomix gwarancja 5 lat, czy warto?

Pamiętaj, że gwarancja Thermomix to ważny element, który zapewnia bezpieczeństwo i wsparcie w użytkowaniu tego wspaniałego urządzenia kuchennego. Czy warto zakupić dodatkową gwarancję? Na pewno daje to 5 lat pewnego spokoju, że będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej naprawy i pomocy.

Przedstawiciel Thermomix w Krakowie

Autorka: Justyna Polak Przedstawiciel Thermomix

Cześć, jestem Justyna, a podróże i kulinarne odkrycia to jedne z moich pasji. Fascynuję mnie eksploracja nowych miejsc i kultur, tak samo jak poznawanie nowych smaków. Dlatego też z Thermomixem wyruszam na fascynujące podróże kulinarne, odkrywając tajniki różnych kuchni świata bez wychodzenia z kuchni. Moje ulubione danie to zdecydowanie kurczak po koreańsku.

Oceń ten wpis!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *