Dzień z życia przedstawiciela Thermomix

Dzień z życia przedstawiciela Thermomix – czy Cię zaskoczę?

Długo zastanawiałam się, czy napisać ten wpis. Czemu? Dlatego, że nie wierzyłam, że praca przedstawiciela Thermomix może kogoś zainteresować. Dla mnie to codzienność, do której się przyzwyczaiłam. Jednak słysząc powtarzające się pytania znajomych albo samych klientów, postanowiłam podzielić się z Wami moim typowym dniem jako przedstawicielki Thermomix.

Jak wygląda dzień z życia przedstawiciela Thermomix?

Mój dzień zaczynam od… kubka świeżej kawy! Wiem, brzmi to banalnie, ale taka jest prawda. Aby dobrze funkcjonować w ciągu dnia, nie wyborażam sobie rezygnacji z tego rytuału.

Poranek to również czas na planowanie. Otwieram kalendarz i sprawdzam umówione spotkania, telefony oraz prezentacje. Przez cały dzień jestem również elastyczna i pod telefonem – gotowa na kontakt od lub do moich klientów.

praca jako przedstawiciel Thermomix

Zwykle moim głównym zadaniem jest przygotowanie do prezentacji Thermomix. Jest to proces, który zaczyna się na długo przed samym spotkaniem z klientem. Każdy etap jest równie ważny, by zapewnić, że pokaz przebiegnie płynnie i profesjonalnie.

 • Zaplanowanie dojazdu – pierwszym krokiem jest zaplanowanie dojazdu. Sprawdzam adres klienta i wyznaczam trasę, uwzględniając potencjalne utrudnienia drogowe. Staram się zaplanować przyjazd na miejsce z pewnym wyprzedzeniem, aby mieć czas na przygotowanie sprzętu i składników przed przybyciem gości.
 • Zakupy i przygotowanie składników – następnie robię zakupy. Wybieram świeże składniki potrzebne do przepisów, które zamierzam zaprezentować. Starannie dobieram produkty, aby mieć pewność, że ugotowane dania będą nie tylko smaczne, ale i atrakcyjnie wyglądające.
 • Umycie i spakowanie Thermomixa – przed każdą prezentacją dokładnie myję Thermomix, aby być pewną, że jest czysty i gotowy do użycia. Jest to ważne nie tylko ze względów higienicznych, ale również estetycznych – moje urządzenie powinno wyglądać jak nowe. Następnie pakuję Thermomix do torby transportowej, upewniając się, że wszystkie elementy są zabezpieczone i kompletne.
 • Pakowanie laptopa – nie zapominam również o zabraniu laptopa, który jest bardzo pomocny przy podpisywaniu umowy.
 • Thermomix dla klienta – jeśli klient zdecyduje się na zakup urządzenia podczas spotkania, zazwyczaj mam przy sobie dodatkowy, nowy Thermomix, gotowy do przekazania. Dzięki temu klient może od razu zacząć swoją przygodę z gotowaniem, co jest fantastycznym zakończeniem udanej prezentacji.
Przedstawiciel Thermomix Justyna Polak

O tym jak wygląda praca przedstawiciela Thermomix przeczytasz więcej w artykule: Dzień z życia przedstawiciela Thermomix – czy Cię zaskoczę?

Co lubię w pracy przedstawiciela Thermomix?

Praca jako przedstawiciel Thermomix oferuje mi szereg satysfakcjonujących korzyści. Oto kilka aspektów, które szczególnie cenię:

 • Bezpośredni kontakt z klientami – interakcja z klientami to jeden z najbardziej satysfakcjonujących elementów mojej pracy. Uwielbiam moment, kiedy mogę podzielić się swoją pasją do gotowania i pokazać, jak Thermomix przekształca codzienne zadania w kuchni w proste i przyjemne doświadczenia. Każda rozmowa z klientami, czy to na tematy związane z gotowaniem czy na zupełnie inne, daje mi dużo radości. Możemy dzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami – a uwierzcie, te naprawdę potrafią zaskakiwać 😀
 • Tworzenie społeczności – jako przedstawiciel Thermomix, mam możliwość tworzenia i rozwijania społeczności – nie tylko użytkowników, ale też zgranego zespołu. Co tydzień spotykamy się z naszą Liderką, gdzie rozmawiamy o naszych celach, dowiadujemy się o zmianach i ofercie. Omawiamy też trudne sytuacje, doradzamy sobie, inspirujemy się. Jest to zawsze dobrze i miło spędzony czas.
 • Ciągła nauka – praca z Thermomixem to nieustanna nauka i odkrywanie nowych możliwości. Eksperymentowanie z nowymi przepisami, testowanie funkcji urządzenia oraz uczestnictwo w spotkaniach mojego zespołu to elementy, które sprawiają, że moja praca ciągle oferuje coś nowego.
 • Zmiana postrzegania gotowania – wiele osób postrzega gotowanie jako codzienny obowiązek. Jednak dzięki Thermomixowi, jestem w stanie pokazać, że może to być przyjemniejsze i nie musi tak bardzo pochłaniać naszej energii. Moja praca przyczynia się do zmiany codziennych nawyków na lepsze, co jest dla mnie ogromną nagrodą.
cytat dotyczący gotowania

Największe wyzwania w mojej pracy

Praca jako przedstawiciel Thermomix jest niewątpliwie świetnym zajęciem, jednak stawia ona wyzwania, do których musiałam na początku przywyknąć:

 • Zarządzanie czasem – jako przedstawiciel Thermomix, moje godziny pracy są elastyczne, co jest zarówno zaletą, jak i wyzwaniem. Z jednej strony, mogę dostosować grafik do osobistych potrzeb i preferencji klientów, z drugiej – balansowanie między życiem prywatnym a zawodowym wymaga doskonałej organizacji. Muszę efektywnie planować swoje dni, aby pomieścić spotkania z klientami, przygotowanie do prezentacji, a także czas na odpoczynek i regenerację.
 • Utrzymanie wiedzy na najwyższym poziomie – Thermomix to urządzenie, które ciągle się rozwija – regularnie pojawiają się nowe akcesoria, aktualizacje i przepisy. Dla przedstawiciela Thermomix wyzwaniem jest nie tylko bieżące śledzenie tych zmian, ale także ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy na ich temat.
 • Kontakt z klientem – paradoksalnie, bezpośredni kontakt z klientami, chociaż jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów mojej pracy, może również stać się wyzwaniem. W dni, gdy czuję zmęczenie lub kiedy moja energia nie jest na najwyższym poziomie, utrzymanie entuzjazmu i pozytywnej energii podczas spotkań wymaga dodatkowego wysiłku.

Czy polecam pracę jako przedstawiciel Thermomix?

Oczywiście, że tak! Zdecydowanie polecam pracę jako przedstawiciel Thermomix ze względu na jej liczne zalety, takie jak możliwość łączenia pasji do gotowania z życiem zawodowym, dużą elastyczność umożliwiającą lepsze zarządzanie własnym czasem, oraz niezwykłe szanse na rozwój osobisty i zawodowy. To też od nas zależy, jak bardzo poświęcimy się temu zajęciu i ile czasu na nie przeznaczamy – czy będzie to dla nas dodatkowe zajęcie, czy praca na cały etat. Bycie przedstawicielem oferuje satysfakcję z pomagania innym w odkrywaniu nowych możliwości kulinarnych i wprowadzaniu zdrowych zmian w ich codziennym życiu. Jeśli zastanawiasz się jak zostać przedstawiciel Thermomix polecam ten artykuł: Jak zostać przedstawicielem Thermomix? Wszystko, co musisz wiedzieć

Ostatnio jedna z moich klientek stwierdziła w trakcie prezentacji, że moja praca musi być naprawdę super 🙂

Podsumowanie

Czy tak wyobrażaliście sobie pracę przedstawiciela Thermomix? Jeśli jesteście zainteresowani, zachęcam Was do kontaktu ze mną – zaproszę Was na spotkanie informacyjne, gdzie poznacie szczegóły współpracy.

Polecam tę pracę ludziom, którzy potrzebują czegoś więcej niż tradycyjnego etatu – osobom, które cenią sobie elastyczność oraz kontakt z drugim człowiekiem. Polecam ją też tym, którzy szukają dodatkowe źródła pieniędzy np. mamom na macierzyńskim czy osobom dorabiającym na emeryturze/rencie. Jeśli gotowanie to Wasza pasja i chcecie dzielić się nią z innymi, ta praca może być dla Was idealna.

Koniecznie napiszcie w komentarzach, jak podobał Wam się wpis. Do zobaczenia ponownie na blogu lub na prezentacji 😉

Przedstawiciel Thermomix w Krakowie

Autorka: Justyna Polak Przedstawiciel Thermomix

Cześć, jestem Justyna, a podróże i kulinarne odkrycia to jedne z moich pasji. Fascynuję mnie eksploracja nowych miejsc i kultur, tak samo jak poznawanie nowych smaków. Dlatego też z Thermomixem wyruszam na fascynujące podróże kulinarne, odkrywając tajniki różnych kuchni świata bez wychodzenia z kuchni. Moje ulubione danie to zdecydowanie kurczak po koreańsku.

Przeczytaj również:

Oceń ten wpis!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *