Thermomix na firmę

Thermomix na firmę – czy i kiedy można?

Znalezienie sposobów na optymalizację gotowania, zmniejszenie marnotrawstwa i zapewnienie najwyższej jakości potraw jest priorytetem dla właścicieli małych bistro, kawiarni oraz innych przedsiębiorstw gastronomicznych. W tym kontekście, urządzenia kuchenne, które mogą poprawić sposób przygotowywania posiłków, zasługują na szczególną uwagę. Thermomix właśnie taki jest, dlatego nic dziwnego, że wiele firm decyduje się na jego zakup.

W tym wpisie przyjrzymy się bliżej, jakie firmy powinny wziąć pod uwagę zakup Thermomixa, jakie korzyści niesie za sobą jego wykorzystanie w kontekście działalności gospodarczej oraz jakie są koszty takiej inwestycji.

Czy można kupić Thermomix na firmę?

Tak! Zakup Thermomixa na firmę nie tylko jest możliwy, ale czasami jest nawet obowiązkową inwestycją.

  • Zakup jako koszt uzyskania przychodu – wliczając Thermomix do kosztów uzyskania przychodu, przedsiębiorstwa mogą obniżyć podstawę opodatkowania. Należy jednak pamiętać, że aby taki zakup był uznany przez urząd skarbowy, urządzenie musi być wykorzystywane w sposób bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.
  • Procedura zakupu – zakupienie Thermomixa dla firmy nie różni się znacząco od zakupu na potrzeby prywatne, jednak istotne jest, aby poinformować przedstawiciela wcześniej o potrzebnej fakturze. Zakup u przedstawiciela zapewni nam dowód zakupu, fakurę, gwarancję oraz pełną opiekę posprzedażową.

Jeśli macie dodatkowe pytania i potrzebujecie pomocy, skontaktujcie się ze mną, w sprawie zakupu Thermomixa na firmę!

Ile kosztuje Thermomix na firmę?

Wszyscy klienci, niezależnie od celu zakupu, mają dostęp do tej samej ceny. Aktualnie cena Thermomix TM6 wynosi 6455 zł. Ta inwestycja daje szeroki zakres możliwości przed profesjonalnymi użytkownikami w gastronomii.

Uzasadniony zakup Thermomix daje przedsiębiorcą możliwość odjęcia go od przychodu. Dodatkowo, jeśli jesteście płatnikami VAT, również jego kwotę odliczycie od kupna.

Kwota bruttoKwota nettoRóżnica
6455 zł4 970,35 zł1 484,65 zł

Warto też wiedzieć, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z obowiązujących promocji tak samo jak pozostali klienci.

Thermomix w restauracji

Praktyczne zastosowanie Thermomixa w firmowej kuchni

Thermomix, dzięki swojej wszechstronności i zaawansowanym funkcjom, znalazł szerokie zastosowanie nie tylko w kuchniach domowych, ale również w profesjonalnych branżach. Oto kilka z jego zastosowań dla restauracji:

  • Przygotowanie zup – Thermomix jest niezastąpiony w przygotowywaniu jedwabistych, gładkich zup. Dzięki precyzyjnemu kontrolowaniu prędkości i czasu blendowania, można osiągnąć idealną konsystencję.
  • Przygotowywanie sosów – funkcja blendowania i mieszania sprawdza się także przy przyrządzaniu przepysznych sosów. Kucharz może skorzystać z gotowych przepisów i je modyfikować lub gotować od podstaw.
  • Podgrzewanie – jest to banalne zastosowanie, ale jednak praktyczne dla restauracji. Naczynie miksujące jest pojemne, a Thermomix szybko i równomiernie podgrzewa potrawy. Przy tym jest oszczędny.
  • Wyrabianie ciasta – urządzenie to doskonale i szybko radzi sobie z wyrabianiem ciasta, dzięki funkcji interwał. W tym trybie, ostrza urządzenia wykonują ruchy wahadłowe – to znaczy, obracają się na zmianę w jedną i drugą stronę, z krótkimi postojami między kolejnymi ruchami. Dzięki temu procesowi, ciasto jest efektywnie mieszane oraz napowietrzane, co przyczynia się do jego optymalnej konsystencji.
wyrabianie ciasta Thermomix
  • Siekanie warzyw – Thermomix pozwala na szybkie i precyzyjne siekanie warzyw, co jest ogromną pomocą przy przygotowywaniu składników do sałatek czy farszów. To oszczędza czas i zwiększa efektywność pracy w kuchni.
  • Pomoc, a nie zastępstwo kucharza – chociaż Thermomix oferuje szeroki zakres funkcji, nie zastępuje on kucharza, lecz stanowi jego wsparcie. Pozwala na automatyzację rutynowych zadań, dzięki czemu kucharze mogą skupić się na bardziej skomplikowanych i kreatywnych aspektach przygotowywania potraw.
Thermomix w firmowej kuchni

Pamiętajcie, że decyzja o zakupie Thermomixa dla pracowników, traktowana jako dodatek czy benefit pracowniczy, może być uznana za nieuzasadnioną z perspektywy urzędu skarbowego. Ważne jest, by takie inwestycje były bezpośrednio związane z działalnością i potrzebami firmy. Najlepiej skonsultować taki zakup ze swoim księgowym.

Podsumowanie

Thermomix nie zastąpi kucharza w biznesie gastronomicznym, ale może znacznie usprawnić pracę w kuchni, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i spójność przygotowywanych dań. Jest cennym dodatkiem, który warto rozważyć, jeśli jesteście przedsiębiorcami.

Co myślicie o takim pomyśle? Czy zdecydujecie się na Thermomix dla swojej firmy? Napiszcie w komentarzu i koniecznie skontaktujcie się ze mną, jeśli potrzebujecie pomocy w zakupie Thermomixa dla firmy!

Przedstawiciel Thermomix w Krakowie

Autorka: Justyna Polak Przedstawiciel Thermomix

Cześć, jestem Justyna, a podróże i kulinarne odkrycia to jedne z moich pasji. Fascynuję mnie eksploracja nowych miejsc i kultur, tak samo jak poznawanie nowych smaków. Dlatego też z Thermomixem wyruszam na fascynujące podróże kulinarne, odkrywając tajniki różnych kuchni świata bez wychodzenia z kuchni. Moje ulubione danie to zdecydowanie kurczak po koreańsku.

Przeczytaj również:

Liczba głosów: 1 Ocena: 5/5

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *