Thermomix i oszczędności

Thermomix i oszczędności — czy to możliwe?

Kiedy myślimy o inwestowaniu w urządzenia kuchenne, często pojawia się pytanie, jaki wpływ mają one na nasz domowy budżet i czy urządzenie pozwoli nam oszczędzić. Czy możliwe jest, że Thermomix, może pomóc właśnie w ograniczeniu wydatków i zmniejszeni rachunków?

Dowiedzcie się, w jaki sposób oszczędzacie kupując Thermomix i jakie możliwości wnosi on do domowego budżetu.

Czy kupując Thermomix zaoszczędzę?

Choć pewnie nie jest to oczywiste, to tak! Zakup Thermomixa może sprawić, że zaoszczędzimy w przyszłości. Zaskoczeni? Już tłumaczę, z czego to wynika:

 • Inwestycja w jedno urządzenie zamiast wielu – Thermomix łączy w sobie funkcje wielu urządzeń kuchennych, takich jak blender, mikser, maszynka do mielenia, waga kuchenna, czy nawet urządzenie do gotowania na parze. Dzięki temu, zamiast inwestować w szereg drogich urządzeń, można zaoszczędzić miejsce i pieniądze, decydując się na jedno, wszechstronne narzędzie. Ta koncepcja „wszystko w jednym” nie tylko redukuje koszty początkowe, ale również zmniejsza zużycie energii w gospodarstwie domowym.
 • Zmniejszenie ilości odpadów żywnościowychThermomix zgodnie z ideą Zero Waste potrafi wykorzystać składniki, które tradycyjnie traktowane są jako odpady. Możliwość zblendowania twardych części warzyw czy owoców na gładkie kremy, zupy, czy pesto, sprawia, że wykorzystujemy więcej z tego, co kupujemy, co przekłada się na oszczędności w trakcie zakupów.
 • Efektywniejsze wykorzystanie składników – dokładna kontrola ilości składników dzięki wbudowanej wadze w Thermomix pomaga w eliminacji marnowania żywności. Gotowanie z dokładną ilością składników, którą przepis wymaga, oznacza, że nie kupujemy więcej, niż potrzebujemy — mniej kupujemy i mniej wydajemy.
 • Mniej zakupów gotowych dań i przekąsek – Thermomix zachęca do przygotowywania posiłków w domu, co jest nie tylko zdrowsze, ale i ekonomicznie korzystniejsze niż korzystanie z gotowych produktów czy jedzenia na mieście. Możliwość szybkiego przygotowania różnorodnych potraw zmniejsza potrzebę wydawania pieniędzy na drogie, przetworzone produkty.
drożdżówki z truskawkami Thermomix

Jaki przepisy wybierać, aby oszczędzać z Thermomix?

Wybór odpowiednich przepisów do przygotowania z użyciem Thermomixa, ułatwia nam oszczędzanie w domowym budżecie. Kluczem jest wybieranie takich potraw, które maksymalizują wykorzystanie dostępnych składników, również tych powstałych w Thermomix (jak np. maślanka przy ubijaniu masła) oraz łączenie wybranych przepisów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam oszczędzać, gotując z Thermomixem. Podrzucam Wam też linki do wybranych kolekcji z przepisami – sami też łatwo znajdziecie ich mnóstwo 😀

Domowe przyprawy i ekstrakty

Thermomix pozwala z łatwością tworzyć domowe przyprawy i ekstrakty, jak świeżo mielona sól ziołowa czy naturalny ekstrakt waniliowy. Przyznajcie, że te azjatyckie mieszanki przypraw potrafią być drogie, a tutaj przyrządzamy je sami, w ilościach, których potrzebujemy i do tego taniej. Kolekcji związanych z przyprawami na Cookidoo jest kilka. Zdarza się, że we wskazówkach niektórych przepisów znajdziemy kroki na przygotowanie przyprawy czy dodatku, którego nam brakuje.

Domowe wypieki

Przygotowywanie domowego pieczywa, ciast, i pizzy za pomocą Thermomixa wychodzi bezbłędnie i szybko. Rozmaite mąki, mleko czy drożdże, które musimy kupić do takich przepisów, wychodzą taniej, w przeliczeniu na to ile porcji uzyskamy, a ile za tą samą cenę kupilibyśmy np. bułek czy ciasta. Jest to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób, które jedzą np. bezglutenu lub wybierają pieczywo wieloziarniste – w sklepach jest ono droższe, a kupując samemu produkty cieszymy się dobrymi wypiekami mniejszym kosztem.

oszczędzanie z Thermomix
pieczywo Thermomix

Przetwory i półprodukty

Thermomix ułatwia przygotowanie domowych dżemów, marynat, czy półproduktów jak sosy, dipy czy musli. To świetny sposób na wykorzystanie nadmiaru sezonowych owoców i warzyw i zapewnienie sobie dostępu do ulubionych smaków przez cały rok, przy jednoczesnej kontroli nad cukrem i konserwantami. W kolekcjach znadziemy i przetwory na słodko, i te wytrawne – koniecznie przetestujcie je na jesień!

Napoje i koktajle

Czy wiecie, że do zrobienia soku z pomarańczy w Thermomix, wystarczy jedna pomarańcza? Domowe soki, smoothie, a nawet mleka roślinne przygotowane w Thermomixie to oszczędność, ale też świetny smak i pewność jakości. Zrobienie takich napojów jest szybkie, składniki często możemy zamieniać na te, które bardziej lubimy – np. pomarańcze na mandarynki. Cena składników biorąc pod uwagę ilość, którą dostajemy, jest tańsza niż gotowe produkty.

napoje, soki Thermomix

Przekąski i desery

Kupowanie gotowych przekąsek i deserów może znacznie nadwyrężyć domowy budżet. Thermomix umożliwia łatwe przygotowanie zdrowych i ekonomicznych alternatyw, takich jak domowe batoniki, ciasta, czy lody. Tego typu przysmaki nie tylko są tańsze, ale i zdrowsze, ponieważ kontrolujemy składniki, z których je przygotowujemy. Dla mnie często te przepisy to opcja, kiedy nie mam żadnej przekąski do wieczornego filmu czy czegoś słodkiego do kawy. Zwykle nie potrzeba wielu składników, a efekt jest pyszny!

oszczędności z Thermomix
desery Thermomix

Czy Thermomix jest oszczędny?

Fakt, że Thermomix jest oszczędny, wydaje się niemożliwy, biorąc pod uwagę, ile funkcji spełnia, ale taka jest prawda — Thermomix jest oszczędny! Porównanie zużycia energii Thermomixa z innymi urządzeniami kuchennymi, jest zaskakujące.

 • Zużycie energii elektrycznej – Thermomix TM6, według dostępnych danych, zużywa maksymalnie 1000 W, z wahaniami w zależności od używanego trybu i prędkości obrotów. Przykładowe wartości zużycia energii dla różnych trybów to 500-700W dla mielenia i mieszania, około 1000 W dla gotowania, i od 600 do 1000 W przy użyciu funkcji Varoma.
 • Porównanie z innymi urządzeniami – Warto zwrócić uwagę na porównanie zużycia energii Thermomixa z płytą indukcyjną. Podczas gdy płyta indukcyjna zużywa średnio od 30 do 40 kWh miesięcznie, co przekłada się na koszt około 21 zł, Thermomix w użyciu do przygotowywania standardowych obiadów zużywa zaskakująco mało energii – około 0,15 kWh na godzinę pracy. To oznacza, że miesięczny koszt gotowania z Thermomixem wynosi około 7,3 zł.

Oszczędności chcę Wam pokazać także na wybranych przepisach. Wynik jest też naprawdę poztywnie zaskakujący. Koszt przepisów na Thermomix to koszt składników podanych w przepisie – ceny są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od restauracji czy sklepu.

PrzepisCena sklep/restauracjaCena w Thermomix Oszczędność
Pizza margherita36 zł15,06 zł20,94 zł
Drożdżówki z truskawkami
i kruszonką (16 szt.)
5,50 – 7 zł za sztukę
(łącznie 88 -112 zł)
15,61 zł72,39 – 96,39 zł​​
Sorbet truskawkowy
(6 porcji)
36,78 zł15,50 zł21,28 zł
Pierogi z serem i jagodami
(6 porcji)
105,12 zł20,37 zł84,75 zł

Czy Thermomix mi się zwróci?

Koszt zwrotu z zakupu Thermomix jest kluczowa dla wielu potencjalnych użytkowników tego urządzenia. Biorąc pod uwagę koszt kupna, naturalne jest zastanawianie się, czy i kiedy to mi się zwróci. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, w tym od częstotliwości użytkowania urządzenia, rodzaju przygotowywanych posiłków oraz od zmian w nawykach zakupowych i konsumpcyjnych. Przyjrzyjcie się im szczegółowo:

 • Zmniejszenie wydatków na gotowe posiłki i przekąski – jednym z największych plusów posiadania Thermomixa jest możliwość szybkiego i łatwego przygotowywania zdrowych, domowych posiłków. Dla osób, które wcześniej regularnie wydawały pieniądze na gotowe dania lub jedzenie na mieście, oszczędności mogą być znaczące. Przygotowywanie posiłków w domu z wykorzystaniem Thermomixa może zredukować miesięczne wydatki na jedzenie, co z czasem przyczyni się do szybszego „zwrócenia się” początkowej inwestycji.
 • Oszczędności związane z lepszym wykorzystywaniem składników – Thermomix zwiększa efektywność wykorzystania zakupionych produktów, redukując ilość marnowanej żywności. Dzięki możliwości przygotowania dokładnie takiej ilości jedzenia, jakiej potrzebujemy, zmniejsza się ilość odpadów. Ponadto Thermomix umożliwia wykorzystanie składników, które inaczej mogłyby zostać zmarnowane, np. do przygotowania bulionów czy past.
 • Zastąpienie wielu urządzeń kuchennych jednym – Thermomix łączy funkcje wielu innych urządzeń, co nie tylko oszczędza miejsce w kuchni, ale również może redukować zużycie energii elektrycznej. Zamiast korzystać z miksera, blendera, młynka, piekarnika czy parowaru, użytkownicy mogą zaoszczędzić, korzystając z jednego urządzenia, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Nie mamy też potrzeby wydawać pieniędzy na zakup dodatkowych sprzętów.

Zainteresowała Cię możliwość zaoszczędzenia z Thermomix? Polecam się jako przedstawiciel Thermomix 🙂 Z przyjemnością pomogę Ci zdobyć swój własny Thermomix! Skontaktuj się ze mną:

Jak oszczędzać z Thermomix — praktyczne wskazówki

Czytając cały artykuł, mogliście wyciągnąć dla Was wartościowe porady dotyczące oszczędnego gotowania. Jednak chcę podzielić się z Wami jeszcze jedną porcją wskazówek, które z pewnością się przydadzą.

 • Wykorzystujcie pełnie funkcji Thermomixa — piszę o tym, ponieważ przez otaczające nas reklamy i chwyty marketingowe, możemy o tym łatwo zapomnieć 😀 Pamiętajcie, aby zanim będziecie chcieli kupić młynek do kawy, szybkowar czy sokowirówkę, upewnić się, że Thermomix nie spełnia już tej funkcji!
 • Wykorzystanie resztek jedzenia — nie wyrzucajcie tego, co zalega w lodówce, ponieważ Thermomix może pomóc przekształcić to w zupełnie nowe danie. Na przykład, z pozostałych warzyw można przygotować aromatyczne zupy-kremy lub wykorzystać je jako farsz do domowych pierogów, zapiekanki, czy nawet do przygotowania zdrowych smoothies.
 • Kupowanie sezonowe składniki – składniki sezonowe nie tylko są tańsze, ale i często smaczniejsze. Wybierając przepisy z nimi, oszczędzamy na zakupach, a nie tracimy na smaku i jakości potraw — wręcz możemy zyskać!
 • Gotujcie w dużych ilościach – Thermomix jest idealny do przygotowywania dużych porcji, które można następnie zamrozić i wykorzystać w przyszłości. Takie podejście nie tylko oszczędza czas, ale i pieniądze, ponieważ kupowanie składników w większych ilościach często wiąże się z niższą ceną.

Podsumowanie

I jak? Czy uwierzyliście po tym artykule, że Thermomix jest oszczędny? Mam nadzieję, że skorzystacie z wielu wskazówek, będziecie kupować rozsądnie, a przy tym gotować pysznie! Wykorzystujcie Thermomix do przygotowywania domowych wypieków, przetworów oraz napojów, a zobaczycie jak zmniejszy się wasz rachunek tradycyjnych zakupów 😀

Czy już oszczędzacie z Thermomixem? Podzielcie się w komentarzach własnymi wskazówkami o oszczędzaniu. Wspólnie zadbajmy o nasze budżety domowe!

Przedstawiciel Thermomix w Krakowie

Autorka: Justyna Polak Przedstawiciel Thermomix

Cześć, jestem Justyna, a podróże i kulinarne odkrycia to jedne z moich pasji. Fascynuję mnie eksploracja nowych miejsc i kultur, tak samo jak poznawanie nowych smaków. Dlatego też z Thermomixem wyruszam na fascynujące podróże kulinarne, odkrywając tajniki różnych kuchni świata bez wychodzenia z kuchni. Moje ulubione danie to zdecydowanie kurczak po koreańsku.

Przeczytaj również:

Oceń ten wpis!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *