Thermomix nie łączy się z internetem

Thermomix nie łączy się z internetem — co robić?

Dla wielu użytkowników Thermomixa włącznie ze mną, sytuacja, w której urządzenie nie może się połączyć z internetem i tym samym z platformą Cookidoo, może być frustrująca. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy już zabieramy się do gotowania. Jak szybko poradzić sobie z tą sytuacją? I co może być jej przyczyną? Sprawdźcie!

Jak połączyć Thermomix z Internetem?

Zacznijmy najpierw od odpowiedzi na to pytanie, ponieważ pierwsze połączenie z siecią Wi-Fi jest konieczne, aby potem Thermomix łączył się z nią automatycznie. Dodatkowo zawsze warto sprawdzić, czy Thermomix jest połączony w menu i ewentualnie połączyć go ponownie z siecią zgodnie z poniższymi krokami:

 • Pierwszym krokiem jest przejście do menu głównego urządzenia, wybranie „Ustawienia”, a następnie „Wi-Fi”.
 • Aktywujemy Wi-Fi, przesuwając suwak na prawo — zmieni on kolor na zielony.
 • Urządzenie wyświetli listę dostępnych sieci Wi-Fi wraz z informacją, czy są one otwarte, czy zabezpieczone. Z tej listy należy wybrać sieć, do której chcemy się połączyć, a następnie wpisać hasło i nacisnąć „Połącz”.
 • Gdy połączenie zostanie nawiązane, obok nazwy sieci pojawi się zielony ptaszek, sygnalizujący sukces.
jak połączyć Thermomix z Internetem

Jeżeli z jakiegoś powodu chcielibyście usunąć sieć Wi-Fi, z którą był połączony wasz Thermomix, proces jest równie prosty. Należy wejść w „Ustawienia” > „Wi-Fi”, wybrać sieć oznaczoną zielonym ptaszkiem, a następnie wybrać opcję „Usuń sieć”. Po tej operacji sieć zniknie z listy dostępnych połączeń. Warto skorzystać z tej opcji, kiedy napotkamy problem z Internetem — w ten sposób zresetujemy połączenie.

✅ Do połączenia możemy użyć także WPS (Wi-Fi Protected Setup), w tym przypadku po aktywacji Wi-Fi, należy przewinąć menu w dół do opcji „Połącz z WPS” i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, co zwykle oznacza naciśnięcie przycisku WPS na routerze.
⛔ Nie korzystajcie z otwartych lub publicznych sieci Wi-Fi, ponieważ są one często niestabilne i niechronione.

Dlaczego Thermomix nie łączy się z Internetem?

Problem z połączeniem Thermomixa z internetem może być spowodowany różnymi czynnikami, które często wymagają prostych kroków rozwiązania. Z mojego doświadczenia wiem, że gdy zrozumiemy przyczynę, to poradzimy sobie z ponownym połączeniem z Internetem z łatwością. Poniżej przedstawiam przykłady najczęściej pojawiających się problemów razem z rozwiązaniami:

 • Nieaktualne oprogramowanie — jedną z głównych przyczyn problemów z połączeniem może być nieaktualne oprogramowanie urządzenia. Thermomix regularnie otrzymuje aktualizacje systemu operacyjnego, które mogą zawierać kluczowe poprawki bezpieczeństwa oraz nowe funkcje, w tym poprawione protokoły połączenia z internetem. Pamiętaj, żeby nie zwlekać nigdy z aktualizacją Thermomix. Najlepiej, gdy pojawi się komunikat o dostępnej aktualizacji, wykonaj ją od razu
 • Przerwy w dostawie internetu — awaria dostawcy usług internetowych to kolejna, częsta przyczyna problemów z połączeniem. W takich przypadkach warto sprawdzić status usługi u dostawcy internetu lub spróbować połączyć się z inną siecią, na przykład używając hotspotu mobilnego, aby wykluczyć problem z urządzeniem.
 • Słaby sygnał Wi-Fi – jeśli Thermomix jest zbyt daleko od routera, sygnał może być zbyt słaby, aby nawiązać stabilne połączenie. Aby poradzić sobie ze słabym sygnałem, można przenieść router w bardziej centralne miejsce domu lub użyć wzmacniacza (repeater), który poradzi sobie ze ścianami osłabiającymi sygnał.
 • Niekompatybilność z routerem — w niektórych przypadkach, szczególnie przy starszych modelach routerów, mogą wystąpić problemy kompatybilności z Thermomixem. Niektóre starsze routery mogą nie wspierać nowszych standardów Wi-Fi lub szyfrowania, które są wymagane do bezpiecznego połączenia. W tym przypadku należy zaktualizować oprogramowanie albo wymienić router na nowszy model.
 • Chwilowe błędy urządzenia — czasami przyczyną problemów z połączeniem mogą być chwilowe błędy oprogramowania Thermomixa. W takich sytuacjach często pomocne okazuje się zrestartowanie urządzenia (poprzez wyciągnięcie kabla z gniazdka) lub przywrócenie ustawień fabrycznych.
 • Poważna awaria systemu — w rzadkich przypadkach, gdy żadne z powyższych rozwiązań nie przynosi efektu, problem z połączeniem może wskazywać na poważniejszą awarię systemu operacyjnego Thermomixa. W takim wypadku zaleca się kontakt z autoryzowanym serwisem.
problem z Cookidoo

Dlaczego Thermomix nie łączy się z Cookidoo?

W momencie, kiedy zalogujemy się po raz pierwszy na nasze konto Cookidoo, to przy każdym ponownym uruchomieniu urządzenia logowanie nastąpi automatycznie. Jeśli to się nie dzieje, w pierwszej kolejności sprawdźcie połączenie z Internetem. Gdy jest ono w porządku, a Thermomix dalej nie łączy się z Cookidoo, to może to wynikać z kilku kwestii:

 • Niezaktualizowany Thermomix — jeśli Thermomix nie jest na bieżąco aktualizowany, może to prowadzić do problemów z połączeniem z Cookidoo. Starsze wersje systemu mogą nie wspierać najnowszych funkcji Cookidoo lub mogą mieć nierozwiązane błędy wpływające na połączenie. Pamiętajcie, aby zbyt długo nie odkładać aktualizacji i robić to za każdym razem, gdy urządzenie nas o tym poinformuje.
 • Pobieranie przepisów dla innego modelu Thermomixa — próba pobrania przepisów nieprzeznaczonych dla modelu Twojego Thermomixa może spowodować problemy. Na przykład, przepisy zaprojektowane dla modelu TM6 mogą nie działać z TM5, dlatego zawsze upewnijcie się, że przepisy, które próbujecie pobrać z Cookidoo, są kompatybilne z modelem Thermomixa. Informacja o tym, na które urządzenie pasuje dany przepis, jest dostępna w jego opisie.
 • Globalna awaria usług – w takiej sytuacji musimy zachować spokój i oczekiwać na rozwój wydarzeń i naprawę awarii. Pomocne może okazać się również zrestartowanie urządzenia (przez odłączenie przewodu z gniazdka) lub przywrócenie ustawień fabrycznych.
 • Problemy techniczne z urządzeniem — czasami, nawet jeśli internet działa poprawnie, a Thermomix jest aktualny, urządzenie może nadal mieć problem z połączeniem się z Cookidoo. W takim przypadku skontaktuj się z serwisem obsługi klienta Thermomixa lub oddaj urządzenie do autoryzowanego serwisu.

Kody błędów związanych z Internetem — rozwiązania

Rzadko, ale zdarza się, że podczas korzystania z Thermomix, napotkacie różne kody błędów wskazujące na problemy z połączeniem Wi-Fi. Gdy tak się stanie, nie panikujcie, a postępujcie zgodnie z prostymi krokami:

 • Błąd 700: Nie udało się nawiązać połączenia Wi-Fi z routerem — ten komunikat pojawia się, gdy Thermomix nie może połączyć się z siecią Wi-Fi. W skrócie pomoże na to:
  • Ponowne uruchomienie routera, aby odświeżyć połączenie internetowe.
  • Sprawdzenie, czy hasło Wi-Fi zostało poprawnie wprowadzone.
  • Wykonanie resetu fabrycznego Thermomixa, jeśli problem będzie się powtarzać.
  • W przypadku korzystania z telefonu jako hotspotu, weryfikację ograniczeń u dostawcy Internetu.
 • Błąd 702: Utracono połączenie — oznacza to, że połączenie z Wi-Fi zostało przerwane. Rozwiązanie jest w tym przypadku podobne do błędu 700:
 • Błąd 705: Nie udało się nawiązać połączenia Wi-Fi z routerem – podobnie jak w przypadku błędu 700, sugeruje problem z połączeniem Wi-Fi. Rozwiązanie obejmuje dodatkowo:
  • Wyłączenie Wi-Fi w Thermomixie, restart urządzenia, a następnie ponowne połączenie z siecią Wi-Fi.
 • Błąd 706: Nieprawidłowe hasło — ten błąd wskazuje na problem z hasłem Wi-Fi. Sprawdźcie i ponownie wprowadźcie właściwe hasło Wi-Fi, a także zrestartujcie router i Thermomix, a potem ponówcie próbę połączenia.
 • Błąd 708: Brak komunikatu, wyświetlany jest tylko kod błędu — w tej sytuacji zalecane jest kilka kroków rozwiązywania problemów:
  • Wyłączenie Wi-Fi w Thermomixie i restart routera.
  • Ponowne połączenie z siecią Wi-Fi, upewniając się, że hasło jest poprawne.
  • Rozważenie zmiany na inną sieć Wi-Fi, jeśli problem będzie się powtarzać.
 • Błąd 709, 711: Brak komunikatu, wyświetlany jest tylko kod błędu — w przypadku tych błędów, procedura jest podobna do innych:
  • Próba połączenia z siecią Wi-Fi w późniejszym czasie.
  • Reset fabryczny Thermomixa, jeśli problem nie ustępuje.
 • Błąd 710: Połączenie WPS nie powiodło się — ten problem oznacza błąd z połączeniem przez WPS. W tym przypadku najlepiej ponowić próbę użycia WPS albo ręcznie połączyć się siecią Wi-Fi.

Porady dotyczące utrzymania stabilnego połączenia

Problem z Internetem nie tylko w kuchni potrafi być frustrujący, dlatego warto mu przeciwdziałać. Oto kilka wskazówek, które znalazłam i przetestowałam, aby poprawić połączenie internetowe w domu:

 • Optymalne umiejscowienie routera — umieśćcie router w centralnym punkcie domu. Powinno to pomóc w lepszym rozprowadzeniu sygnału.
 • Aktualizacje oprogramowania — regularne aktualizowanie oprogramowania routera może poprawić jego wydajność i zabezpieczenia, co pozytywnie wpłynie na stabilność połączenia Wi-Fi.
 • Wykorzystanie wzmacniaczy sygnału — jeśli Wasze mieszkanie jest duże lub ma wiele poziomów, użycie wzmacniacza sygnału Wi-Fi może pomóc rozszerzyć zasięg sieci do miejsc, gdzie sygnał jest słaby.
 • Bezpieczeństwo sieci — używanie silnych, unikatowych haseł do sieci Wi-Fi może zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, który mógłby obciążyć połączenie. Upewnijcie się, że Wasza sieć Wi-Fi korzysta z bezpiecznego typu szyfrowania (np. WPA2), co zabezpieczy ją przed zewnętrznymi zagrożeniami.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze przyczyny problemów z połączeniem Wi-Fi to: słaby sygnał, nieaktualne oprogramowanie urządzenia, nieprawidłowe hasło sieci Wi-Fi, problemy z kompatybilnością routera oraz chwilowe awarie sieci. Sprawdź ustawienia routera, odległość od urządzenia, zaktualizuj oprogramowanie Thermomixa i upewnij się, że wprowadzasz poprawne hasło.

Aby zaktualizować oprogramowanie Thermomixa, połącz urządzenie z Wi-Fi, przejdź do menu Ustawienia > Wersja i aktualizacje > Szukaj aktualizacji. Jeśli dostępna jest aktualizacja, postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby ją zainstalować.

Tak, Thermomix może być połączony z internetem za pośrednictwem hotspotu mobilnego. W ustawieniach Wi-Fi Twojego Thermomixa wybierz nazwę sieci wygenerowanej przez Twój telefon i wprowadź hasło. Upewnij się, że masz aktywny pakiet danych i odpowiedni zasięg sieci mobilnej.

Tak, Thermomix może być używany bez połączenia z internetem do większości funkcji, w tym gotowania z przepisów offline. Jednakże, dostęp do platformy Cookidoo i pobieranie nowych przepisów wymaga połączenia z internetem.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten przewodnik odpowiedział na niektóre z najczęściej zadawanych pytań i pomógł rozwiązać typowe problemy związane z połączeniem Thermomixa z internetem. Niezależnie od tego, czy korzystacie z przepisów online na platformie Cookidoo, czy eksperymentujecie z własnymi pomysłami kulinarymi, stabilne połączenie internetowe zwiększy przyjemność z gotowania i pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału Twojego Thermomixa.

W razie dalszych problemów lub pytań, zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta Thermomix.

Przedstawiciel Thermomix w Krakowie

Autorka: Justyna Polak Przedstawiciel Thermomix

Cześć, jestem Justyna, a podróże i kulinarne odkrycia to jedne z moich pasji. Fascynuję mnie eksploracja nowych miejsc i kultur, tak samo jak poznawanie nowych smaków. Dlatego też z Thermomixem wyruszam na fascynujące podróże kulinarne, odkrywając tajniki różnych kuchni świata bez wychodzenia z kuchni. Moje ulubione danie to zdecydowanie kurczak po koreańsku.

Przeczytaj również:

Oceń ten wpis!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *