4 największe zalety Thermomix

4 największe zalety Thermomix według Przedstawicielki

O tym, że Thermomix zmienił mój sposób gotowania, nie muszę już pisać 😀 Od pierwszego użycia Thermomixa zrozumiałam, że gotowanie może być znacznie prostsze, szybsze i bardziej efektywne. Urządzenie to zmieniło moje podejście do przygotowywania posiłków.

W tym wpisie, chcę podzielić się z Wami moimi osobistymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat czterech największych zalet, które, moim zdaniem, wyróżniają Thermomix spośród innych urządzeń kuchennych.

Jakie zalety ma Thermomix?

Thermomix posiada według mnie bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest to wszechstronność, oszczędność czasu, łatwość czyszczenia i mycia oraz niezliczona liczba przepisów.

1. Wszechstronność w jednym urządzeniu

Thermomix łączy w sobie funkcje wielu urządzeń kuchennych, co sprawia, że jest niezwykle praktyczny i oszczędza miejsce w kuchni. Moje osobiste doświadczenia z jego różnymi funkcjami, takimi jak miksowanie, gotowanie na parze, mielenie, ubijanie i podgrzewanie, pozwoliły mi zrezygnować z wielu innych urządzeń.

Przygotowywanie świeżego chleba domowego, który wcześniej wydawał się skomplikowany, stało się proste dzięki funkcji zagniatania ciasta. W podobny sposób, tworzenie gładkich i kremowych zup oraz sosów stało się banalnie łatwe. To tylko kilka przykładów, jak Thermomix przekształcił moją kuchnię.

chleb w Thermomix

2. Oszczędność czasu

Kiedy po raz pierwszy zaczęłam używać Thermomixa, szybko zauważyłam, jak bardzo zmienił on moje podejście do gotowania pod kątem oszczędności czasu.

Jedną z najbardziej zauważalnych zalet Thermomix jest szybkość przygotowywania posiłków. Przykładowo, tradycyjne dania, które zazwyczaj zajmują mi godzinę, z Thermomixem mogę przygotować w znacznie krótszym czasie. Wiedzieliście, że w Thermomixie ciasto na placki ziemniaczane zrobicie w 5 minut?

placki ziemniaczane z Thermomix

Poza tym funkcja gotowania na parze pozwala mi na jednoczesne przygotowanie kilku składników posiłku, co jest niezwykle wydajne.

Kolejną ważną cechą, która przyczynia się do oszczędności czasu, są automatyczne funkcje Thermomixa. Możliwość ustawienia czasu gotowania, temperatury i prędkości mieszania, a następnie pozwolenie urządzeniu na samodzielne gotowanie, jest dla mnie ogromnym ułatwieniem. Wrzucam poszczególne składniki, włączam dany tryb i… mogę zająć się czymś innym! Praniem, odkurzaniem albo czytaniem kolejnego rozdziału książki.

gotowanie na parze w Thermomix

3. Łatwość używania i czyszczenia

Coś co rzuca się w oczy od samego początku używania Thermomixa to jego intuicyjny interfejs. Jest przejrzysty i przyjazny, co sprawia, że nawet osoby bez doświadczenia kulinarnego mogą szybko nauczyć się korzystać z urządzenia. Ekran dotykowy z przepisami krok po kroku ułatwia śledzenie przebiegu gotowania i gwarantuje dobry efekt.

Kolejnym istotnym aspektem jest łatwość czyszczenia Thermomixa. Po użyciu urządzenia, wystarczy kilka prostych kroków, aby go wyczyścić, co jest znacznie prostsze w porównaniu do tradycyjnych metod gotowania, gdzie często konieczne jest mycie wielu garnków i narzędzi kuchennych.

Funkcja samoczyszczenia jest dla mnie prawdziwym wybawieniem. Po dodaniu wody i kropli płynu do naczyń, uruchamiam program mycia wstępnego, który szybko i efektywnie usuwa resztki jedzenia z naczynia mieszającego. To oszczędza mi czas i wysiłek.

Więcej o myciu Thermomixa przeczytasz w tym artykule.

4. Dostęp do bazy przepisów

Jednym z największych atutów Thermomixa jest dostęp do szerokiej gamy przepisów przez dedykowaną aplikację i stronę internetową. Ta ogromna baza przepisów jest nie tylko inspirująca, ale także niezwykle pomocna, szczególnie gdy szukam nowych pomysłów na posiłki czy chcę wypróbować nowe techniki kulinarne. Przykładem jest dla mnie metoda gotowania sous-vide. Odkryłam ją dzięki Thermomixowi – wcześniej o niej nie słyszałam. Jeśli chcecie ją przetestować oto kilka sprawdzonych przepisów:

Truskawki (sous-vide) z musem z białą czekoladą

Szparagi (sous-vide) z jajkami w koszulkach

Każdego dnia odkrywam również nowe, fascynujące przepisy z całego świata, co pozwala mi na ciągłe poszerzanie moich kulinarnych horyzontów. Niezależnie od tego, czy mam ochotę na coś egzotycznego, czy potrzebuję szybkiego i prostego przepisu na rodzinny obiad, zawsze znajduję coś odpowiedniego w Cookidoo.

zalety Thermomix

Podsumowanie

Czy zalet jest więcej? Pewnie, że tak! Czy to szybkie posiłki po pracy, wykwintne dania na specjalne okazje, czy eksploracja międzynarodowej kuchni – Thermomix sprawia, że każde z tych doświadczeń jest dostępne i przyjemne.

Podzieliłam się z Wami moją „topką” i jestem ciekawa, czy wy macie swoją? Jakie są Wasze ulubione zalety Thermomixa? Napiszcie w komentarzu, a jeśli chcecie przekonać się osobiście jak działa Thermomix, napiszcie do mnie!

Przedstawiciel Thermomix w Krakowie

Autorka: Justyna Polak Przedstawiciel Thermomix

Cześć, jestem Justyna, a podróże i kulinarne odkrycia to jedne z moich pasji. Fascynuję mnie eksploracja nowych miejsc i kultur, tak samo jak poznawanie nowych smaków. Dlatego też z Thermomixem wyruszam na fascynujące podróże kulinarne, odkrywając tajniki różnych kuchni świata bez wychodzenia z kuchni. Moje ulubione danie to zdecydowanie kurczak po koreańsku.

Przeczytaj również:

Liczba głosów: 1 Ocena: 5/5

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *